Збоїща очима дітей: як на Майстерні створювали макет району

Весь минулий тиждень на Майстерні кипіла робота – маленькі мешканці Збоїщ та площі Святого Теодора спільно працювали над створенням макету району.

Організатори задумували розбити роботу на дві частини: аби діти мали змогу спробувати зробити різні об’єкти своїми руками та аби вони могли втілити власні уявлення про Збоїща. За словами художнього керівника Народного дому «Збоїща», Тетяни Попович, діти спочатку почали робити свої будинки, де вони живуть, потім згадали про школи, церкву, Народний дім та, звичайно, дитячі локації: гаражі (місце зустрічей трішки доросліших) та «труби» (місцева локація, куди сім’ями ходять на пікніки). Дітки зобразили свій район без сміття, з великою кількістю зелені, та лише в останню чергу взялися за транспорт. Дорослі часто сприймають Збоїща негативно – як місце для ночівки, «наркоманський» район. Натомість діти бачать тут безліч цікавих для себе місць, де вони зустрічаються та спілкуються.

Основна мета проекту – відкрити нову оптику сприйняття виключених з «офіційного» міського життя району місць саме на прикладі дитячих історій та локацій (гаражів, двориків, майданчиків). Показати виворіт їх життя не з точки зору депресивних територій, а як певну сукупність оповідок кожного місця, місцевої міфології, яка для усіх інших районів залишається таємницею.

У створенні макету район взяли участь Марко, Максим, Софія, Віка, Назар, Микола та Богдан. Макет Збоїщ тепер знаходиться у Народному домі, де кожен мешканець району зможе його побачити.

Допомагали діткам Тетяна Попович та волонтерка проекту Марина Плахотнюк.