ІІ Ярмарок ініціативних власників

Що несуть зміни житлового законодавства для звичайних мешканців? Як здійснюється управління багатоквартирними будинками? 

Які переваги дає ОСББ ( об’єднання співвласників багатоквартирного будинку)? Відповіді на ці питання мешканці Львова могли отримати на ІІ Ярмарку ініціативних мешканців, організатором якого виступив Інститут міста. На місці можна було поспілкуватись з експертами та очільниками діючих ОСББ, аби з перших вуст отримати всю необхідну інформацію. А для тих, хто в дощову погоду не зміг прийти, ми зробили коротку вижимку рекомендацій з події.

Що таке ОСББ?

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (або ОСББ) — це неприбуткова юридична організація, яка створюється власниками житлових та нежитлових приміщень для спільного користування, утримання та управління будинком й прибудинкової території.

Переваги ОСББ:

  • самостійний розрахунок розмірів внесків на утримання та обслуговування будинку;
  • посилення контролю за якістю житлово-комунальних послуг;
  • можливість обирати та залучати підрядників для проведення ремонту;
  • прозорість та контроль за діяльністю ОСББ;
  • благоустрій прибудинкової території.

Нове житлове законодавство

Згідно нового законодавство, у кожного багатоквартирного будинку має бути свій управитель, який по суті перебирає на себе функцію ЖЕКу. Щоправда, мешканці мають рік аби створити ОСББ, інакше місцевий ЖЕК призначить управителя самостійно. Експерти з Інституту міста допомагали присутнім розібратись у новій реформі, нижче наводимо інфографіку, яка ілюструє затверджені зміни:

Ярмарка ініціативних власників на Майстерні міста

На «Ярмарку ініціативних власників» мешканці Львова мали змогу поспілкуватись із очільниками діяючих ОСББ. Незважаючи на дощову погоду дискусія тривала декілька годин. Багато питань стосувалось співпраці з іншими комунальними установами, та, власне, вже згадуваної реформи.

 

Довідкова інформація про ОСББ

Інфографіка в огляді: Інститут міста