Як розвиватиметься стріт арт у Львові

Стріт арт – невід’ємна складова міського простору, саме тому арт-студія Kickit провела лекцію та дискусію щодо  ролі та подальшого розвитку вуличного мистецтва у Львові.

Теги і Львів

Одним із різновидів стріт арту є теги – це своєрідний підпис, який автор залишає на будівлях, стінах, електричках, аби в такий спосіб заявити про себе. Стрімкої популярності теги набули наприкінці 70-х років у США. Це явище розвинулось й стало тим, що ми сьогодні називаємо вуличним мистецтвом, яке стало також популярним і в українських містах.

Щодо тегів у Львові, то як розповів Тарас Arm досить часто вони з’являються на нещодавно відреставрованих будівлях і це як правило вважається вандалізмом, який зазвичай вчиняють підлітки. Дехто сприймає це як спорт чи змагання на те, хто більше поставить тегів. Одак прояви підліткового максималізму з віком переростаються, людина дорослішає і прагне вкладати у свої малюнки більше сенсу. За останні роки вже сформувалася певна культура і розуміння, де можна і де не варто ставити свої підписи, це зокрема на релігійних спорудах, відреставрованих будинках, привтній власності. Якісні графіті – це один зі способів виховувати й підтримувати цю культуру.

Політичне графіті

Графіті – це також спосіб виразити свою політичну позицію, в такому випадку його називають політичним графіті. Часом таке графіті стає способом заробити, особливо перед виборами. Політичне графіті часто містить патріотичний прояв. Минулого року львівські вуличні художники за власний кошт зробили великий напис «Україно, вставай!», а згодом і «Небесна сотня» в пам’ять про загиблих на Майдані.

Погляд влади

Представник ЛКП «Центру розвитку туризму» Олександр Семенов презентував концепцію розвитку вуличного мистецтва у Львові. Він вбачає у графіті великий потенціал і пропонує у кожному районі виділити стіну для нанесення легальних графіті. Такі місця мають стати привабливими і для туристів. Це дасть змогу розширити «туристичні межі» міста, які наразі зосереджені в центрі. А в самому центрі міста пдланують залучити професійних вуличних художників, чиї роботи стануть «візитівкою» Львова.

Також, є ідеї проведення міжнародного фестивалю графіті у поєднанні з іншими видами мистецтв, організувати слухання щодо процедур та дозволів для нанесення графіті на певні будинки та їхнє маркування.

Слід додати, що в рамках Майстерні міста відбулось відкриття вуличної галереї для графіті-художників.

Автор огляду: Олег Твердь