В Чернівцях активісти вирішили дослідити закинуті будинки та провести на місці їхньої локації низку мистецьких інтервенцій.
На Майстерні міста відбулась презентація проекту «Тимчасова видимість», який має на меті з одного боку дослідити закинуті будівлі в Чернівцях, протестувати їхній потенціал у ролі культурних центрів, хабів, місць для діалогу, а з іншого боку створити платформу для взаємодії та кооперації між активістами, надати можливість іншим провести творчі інтервенції на кшталт виставок, концертів, вечірок, тощо.
Мета проекту – привернути увагу до закинутих будинків в місті, продемонструвати їхній потенціал та дати занедбаному простору нове життя. Проект відбувається в декілька етапів в межах програми «Тандем». Координаторками проекту є Наталя Єрьоменко («Roșa Collective», Чернівці), Котрина Валюкевічюте («54°+», Каунас) та Юліана Ран («CADAM», Мюнхен).
На даний момент активісти дослідили в Чернівцях наступні об’єкти:
- колишній єврейський притулок на вул. Барбюса;
- міський пляж річки Прут;
- кінотеатр «Буковина» на Садгорі;
- закинуту бавовняно-ткацьку фабрику;
- кінотеатр Україна;
- внутрішній двір краєзнавчого музею;
- недобудований арт-центр у парку ім. Федьковича;
На Майстерні міста Наталя Єрьоменко презентувала вже проведені дослідження та анонсувала проведення низки мистецьких заходів ближче до кінця літа. За перебігом проекту можна спостерігати на сторінці молодої чернівецької ініціативи Roșa Collective.