Новий соціальний проект: «Музична карта»

Ідея проекту полягає у позначенні на карті музичної інфраструктури міста та створенні можливості «прослухати» кожну локацію.

Завантажувати аудіо та відео користувачі зможуть також за допомогою мобільного додатку. «Музична карта» – це щойно створений проект від ГО «17», які відомі львів’янам організацією «Свята музики у Львові».

Мета проекту – залучити львів’ян до ознакування музичного простору. Вже зараз на карті окреслені вулиці, заклади та локації, де відбуваються живі виступи. У планах  – створити музичний маршрут, який був би доступний для ознайомлення в громадському транспорті. Творці проекту закликають приєднатись усіх охочих: позначати місця, розповідати про локації свої історії,  завантажувати звуки.

Презентувала проект на Майстерні – Євгенія Нестерович, підкресливши культурологічний сенс проекту:

 

Якщо уявити собі Львів як мапу, слід визнати, що ця мапа – суцільний палімпсест. Історичні, промислові, туристичні, культурні та комерційні «крапки» утворюють на ній дуже різні агломерації і шляхи сполучення між ними. Але, видається, на цій багатошаровій мапі дещо бракує мешканців. Участь львів’ян в означенні львівського простору може і має бути більшою. І одним з найцікавіших вимірів такої участі є культурний, а зокрема – звуково-музичний.

Львів багатий на музику і музичних виконавців у різних жанрах. Проте цілісний музичний образ міста скласти досить важко – рідко коли в одному просторі водночас перетинаються фольк і класика, хіп-хоп і хори. Якщо ж помислити цей образ у вимірі часу – через історії людей, гуртів, закладів, назв і т.д., він ризикує стати об’ємним і нескінченним. Домішаймо сюди ще звукові середовища міста, і може вийти дещо цілком незвичне. Втім – інтригуюче.

 

 

Проект є некомерційним та створений у рамках Майстерні міста за підтримки проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова, GIZ». 

Музичну мапу творять: Євгенія Нестерович, Роман Федюк – сайт-мапа, Євген Гулевич, Всеволод Садовий – наповнення проекту, ідеї категорій, Роман Гук – дизайн, мобільні додатки для акустичної карти – команда Innocode : Іван Коваліско, Антон Пайсов, Олексій Сидоренко.