Зустрічі з управліннями ЛМР

Цього року, як і в попередні, Майстерня міста стала майданчиком для діалогу між владою, мешканцями й активістами.

На зустрічах з представниками управлінь Львівської міської ради, кожен охочий міг довідатися про їхню діяльність та майбутні плани, задати питання. Такі зустрічі відбулися з управлінням культури, інвестицій, туризму та екології.

Ірина Магдиш, очільниця управління культури, на своїй зустрічі велику увагу приділила питанню культурного розвитку в усіх районах містах. На її думку, все місто – центр, а тому якість культурних подій немає залежати від розташування по відношенню до центру. Якість подій – той фактор, що дозволить мешканцям Львова відвідувати інші райони, а не лише центр міста.

Представники управління туризму на своїй зустрічі підняли питання вуличної музики. Все частіше вуличні музиканти, перебивають одне одного, грають одноманітний та неякісний репертуар, а це створює не приємну атмосферу, а радше навпаки – шумове забруднення й викликає роздратування не лише у львів’ян, а й у туристів. До прикладу, в багатьох містах ЄС є закони, які регулюють вуличну музику й забороняють використовувати підсилювачі звуку. Про необхідність подібного регулювання і шла мова на зустрічі.

Про те, в які сфери й яким чином відбувається процес залучення інвестицій, розповіла головний спеціаліст сектору промоції управління зовнішньоекономічних відносин та інвестиції. Промисловість – пріоритетна галузь, в яку залучатимуть інвестиції. Зараз триває будівництво «Технопарку» – бізнес-містечка у Львові. Щодо специфіки Львова, то це місто студентів, а отже робочої сили, яка готова працювати за не високу платню. З іншого боку, ціни на приміщення під підприємства є такими ж, як і в середньому в ЄС. Разом з управлінням комунальної власності, був розроблений реєстр та католог об’єктів, які можуть бути запропоновані потенційним інвесторам.

Про виклики та ризики, які стоять перед містом розповів Андрій Галушко, керівник управління екології та благоустрою ЛМР. Зокрема, було запрезентовано створення муніципальної системи поводження з відходами побутового електронного та електричного устаткування (за прикладом Любліна). Ще одне питання, яке піднімалось на зустрічі – озеленення міста. Тут ще багато роботи: адже у Львові кожного року вирубується більше дерев, ніж висаджується нових.

Також, у павільйоні Майстерні відбулись презентації програми урбаністичного розвитку та велосипедної інфраструктури Львова.