Презентація URBAN Бібліотеки

Проект ревіталізації бібліотечного простору — це спроба переосмислити формат бібліотеки на сучасний манер. Він втілюється на базі бібліотеки-філії № 8.

Проект триває вже рік. Ідея URBAN-бібліотеки з’явилася в управлінні культури ЛМР, її було вирішено втілити спільно з активними урбаністами. Це місце, де можна придумувати та реалізовувати проекти, які стосуються міста. На Майстерні міста триває збір книг архітектурної, мистецької та урбаністичної тематики для URBAN-бібліотеки. Наступного місяця у приміщенні почнеться ремонт, щоб простір став ще комфортнішим. До вересня реалізують такі проекти, як дослідження існування у Львові арт-клубу «Лялька», який був унікальним мистецьким середовищем та радіо «Ініціатива», на базі архівів якого підготують серію інтерв’ю, які зберігатимуть в архівах бібліотеки.

Серед планів бібліотеки — запуск сайту, на якому б висвітлювалися різноманітні аспекти життя міста. Наприклад, Street fashion — польові дослідження модних львів’ян. Також планують розгортати теми «міста-утопія», питання співіснування сучасного простору міста та сакрального мистецтва, «місто майбутнього», «звуки міста».

Також, впродовж Майстерні міста учасники могли долучитись до розфарбування екофарбою столів та стільців для URBAN-бібліотеки.

Текст: Саша Власюк
Фото: Надя Єгорова