Кожен містянин здатен впливати на екологічну ситуацію у своєму місті

В рамках  цьогорічної Майстерні міста  ГО “ Українська молодіжна кліматична асоціація” взяла участь у проекті Майстерня Міста. 

Ця організація діє по всій Україні, своєрідний український екологічний рух, що підтримує громадських активістів, які працюють не тільки у екологічній сфері, а і у сфері розвитку міста, держави. Команда цієї організації проводить заходи неформальної освіти задля того, аби підвищити рівень обізнаності молоді щодо екологічних проблем та способів їх розв’язання.

Безпосередньо на проекті Майстерня Міста, представниці організації – Людмила Сулік та Ірина Бурбило, провели воркшоп “Місто, зміни клімату, адаптація”. Було обговорено таке поняття як “вразливість” міста до наслідків змін клімату. Місто як урбоекосистема не має такої високої здатності адаптовуватись до наслідків несприятливих погодніх умов та природніх катаклізмів, аніж будь-яка інша природня екосистема. Саме тут і потрібно втручання homo sapiens, аби розумно підійти до планування природи в місті та безпеки містян.

Під час гри-симуляції учасники мали змогу попробувати себе в ролі осіб, які приймають визначальні для регіону/району рішення та відповідають за безпеку і благополуччя його мешканців. Дійшли спільного висновку, що превентивні заходи (ті, які вирішують причини, а не наслідки) не просто убезпечують міське населення від впливу екстремальних температур, зливових дощів та інших негод, а й економлять видатки міського бюджету в перспективі.

Ініціатори воркшопу неоноразово наголошували, що мешканці міста мають повне право і ресурси не лише впливати на локальні органи управління, які повинні забезпечити правову базу цих питань, а й самостійно втілювати малі “зелені” рішення та ініціативи. У місті вже є багато прикладів таких практик, але й вільного місця для зелених дахів та сонячних панелей, вертикального озеленнення та “пористої” бруківки, бюветів з питною водою та фонтанів, адже все це допоможе місту збільшити його резистентність.

Воркшоп був частинкою всеукраїнської акції “День Дій” – низки подій, які в червні 2017 року об’єднали 11 міст України в рамках міжнародної кампанії “Міста для життя”. Основна ідея – донести до місцевих жителів необхідність взаємодіяти з владою в питанні викликів, які несе зміна клімату, а також показати, що громадськість має вплив, від слів до дій!

«Міста для життя» – міжнародна кампанія, мета якої – об’єднання кліматичних активістів і ініціатив, сприяння прийняттю та реалізації довгострокових кліматичних стратегій в містах Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії. На сьогоднішній день кампанія реалізовується в таких містах як Могильов (Білорусь), Санкт-Петербург (Росія) і Київ (Україна). Ініціатор кампанії – міжнародна організація 350.org

Матеріал підготувала Євгенія Соцька