Біз на біс: інціатива, яка говорить про сучасні реалії життя бджіл

Під час проекту Майстерня Міста Поляков Ігор, за власною ініціативою, провів лекцію про важливість бджіл у нашому житті та загрозу їхнього зникнення.

За останні 60 років популяція бджіл скоротилася у 2 рази. Третина всіх продуктів, що ми споживаємо, існують завдяки запиленню бджіл.  Учасники обговорили причини зникнення бджіл, серед них: велика кількість пестицидів у ґрунтах, кліщ Варой, зміна ведення господарства (висадження монокультур).

Також було розглянуто можливі методи допомоги бджолам: зменшення використання пестицидів (у світі вже існує практика створення еко-ферм, використання природних добрив), полікультурне вирощування, висадка квітучих дерев.

Цікавим фактом є те, що у світі, через нестачу бджіл, практикується запилення вручну. Людина бере пензлик у руки і запилює квітки вручну. Найчастіше це зустрічається у Китаї, через те, що там завелика кількість пестицидів в ґрунтах і, як наслідок, мала популяція бджіл.

У світі існує тенденція, що жителів міст не бояться бджіл, тому у багатьох містах встановлюють вулики для бджіл. Для бджіл у місті існує велика кількість парків, клумб, де вони зможуть збирати пилок.

У кінці вечора кожен зміг подивитися  фільм про бджіл, під час якого учасники ранкової лекції закріпили усі набуті знання та почерпнули щось нове про життя бджіл.

Матеріал підготувала Євгенія Соцька