Медіа ера Львова – від становлення і дотепер з перших вуст

Музей міста спільно з Міським медіаархівом провели захід, у рамках проекту Майстерня Міста, до 60-ї річниці медіа ери у Львові.

Зустріч-обговорення модерував Богдан Шумилович, а серед поважних гостей були: Мирослав Мединський – режисер філії ПАТ НСТУ “Львівська регіональна дирекція”, Юлія Максимчук – засновниця Музею телебачення у Києві, Олександр Ткаченко – представник концерну Електрон та Андрій Булат – працівник концерну Електрон.

На зустрічі було обговорено становлення львівського телебачення. Медіа у Львові розпочалося з львівського радіо, а у 1957 році було запущено львівське телебачення.

Львівське телебачення займало провідні позиції від початку своєї роботи. Виграні конкурси, прямі ефіри, фахові режисери – все це підтверджувало професіоналізм львівської студії.

Олександр Ткаченко розповів про становлення львівського телебудування у кінці 50-х років минулого століття. На базі підприємства “Контакт” було створено львівський телевізійний завод. Першими випущеними телевізорами були “Львів” та “Львів – 2”. На початку, випуск телевізорів становив десятки тисяч штук, а у 90-х роках це були півтора мільйона. Львівський завод також працював на експорт телевізорів.

Окрім телевізорів, завод також виготовляв військову, авіаційну та космічну техніку.

Також було презентовано ретро-відеокуток, у якому було представлено деякі предмети інтер’єру минулих років, а також раритетний телевізор від концерну Електрон.

І,знову Майстерня міста стала майданчиком для історій та спогадів. Про історію становлення, перешкоди та тріумфи львівського телебачення, про яскраві моменти життя тогочасних фахівців, про це ми говорили у 60-ту річницю львівського телебачення на Майстерні міста!

Матеріал підготувала Євгенія Соцька