Сортування сміття — успішний шлях до чистого міста!

Уже більше року тема сміття у Львові є під номером один. Активісти часто організовують різноманітні зустрічі, аби якомога більше людей дізналося про екологічну ситуацію у Львові, а також про те, як правильно сортувати сміття, усі можливі варіанти його переробки тощо.

Саме тому, у середу, 7 червня, у рамках проекту “Майстерні міста” відбулася зустріч присвячена сортуванню сміття та його можливій переробці в межах Львова на прикладі ОСББ, шкіл та офісів.

Спікерами заходу були: виконавчий директор IHUB Lviv Віра Горват, представники Львівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 69, представник Центру ресурсоефективного та чистого виробництва та голова правління ОСББ “Роксоляни 57” Василь Прусак, член правління при ОСББ “Світлиця-46” Юліан Сліпецький.

За словами промовців, їм вдалося зосередитися на мінімальному використанні пластикового одноразового посуду, натомість максимально замінивши його на звичайний (при тому руйнуючи усі міфи розповідями про переваги звичайного посуду); реалізувати сортування сміття у своїх місцях перебування (тобто в домівках, офісах, школах відповідно до діяльності спікера) шляхом збору макулатури, батарейок тощо.

Однак на шляху до покращення ситуації щодо відходів траплялися й перешкоди: “З чим ми зіштовхнулися у цьому процесі? Звичайно, є люди похилого віку, яким була байдужа ця ідея. Також були люди, які не розуміли для чого потрібно сортувати сміття, або ігнорували цю ініціативу. Проте поступово  завдяки оголошенням, на яких пояснювалося для чого це потрібно, люди почали розуміти, що такими діями зроблять, насамперед, для себе добро, тобто не забруднять довкілля”, – розповідає Юліан Сліпецький.

Варто зазначити, що подія також організована у рамках проекту-експерименту “За 21 день до Zero Waste”, який триває з 5 по 25 червня. Його мета – сформувати або вдосконалити власний побут згідно принципів Zero Waste. Проект відбувається у форматі Facebook-події (також учасники експерименту можуть отримувати завдання на електронну пошту) та численних подій по всьому місту. Організаторами проекту є ініціатива  Zero Waste Lviv разом з Інститутом міста та Львівською міською радою.

Організатори сподіваються, що такими діями можна розвивати екологічну свідомість у мешканців Львова, зменшувати кількість відходів та сприяти розумінню того, що у більшості країн світу сміття — це товар і чудова сировина для переробки.

Нагадуємо, концепція Zero Waste – це сукупність організаційних, регуляторних, фінансових та освітніх заходів, спрямованих на зменшення генерування та збільшення роздільного збору й переробки відходів.

 

Джерела: http://solvetpv.lviv.ua, http://city-adm.lviv.ua, https://www.facebook.com/zerowastelviv/

 

Матеріал підготувала Оксана Войтко