УРОЧИСТЕ ЗАКРИТТЯ ШОСТОЇ МАЙСТЕРНІ МІСТА

В п’ятницю, 16 червня, відбулося святкове закриття шостого урабінстично-культурного проекту «Майстерня міста», яке відбулося в головному павільйоні цьогорічної Майстерні на вул.Валовій 18а

Майстерня міста у Львові відбувалася в період з 5 по 16 червня. Загалом програма на цей період складалася з 150 заходів, які були спрямовані на вирішення актуальних питань для розвитку нашого міста та мали різний формат і цільову аудиторію.

КУ Інститут міста став організатором шостої Майстерні міста у Львові, яка у цьому році підтримала фінансово 47 ініціатив, що виявили бажання змінити наше місто: чи то облаштувати подвір’я, чи змайструвати вуличні меблі або ж створити  унікальний стрітарт. Зауважимо, що виконання робіт відбувалося в період діяльності Майстерні міста, і  практичні результати цих проектів було запрезентовано у головному павільйоні.

Майстерні міста’17 була особливою, адже два тижні в місті діяли 5 мінімайстерень (це окрім головного павільйону на вул.Валовій 18а) Різні дискусії та майстер-класи, воркшопи і театральні виступи були проведені в Рясне, Замарстинові, на Сихові, Левандівці та Рогатці.

«Насичена програма заходів Майстерні міста була орієнтована на різні категорії мешканців і гостей нашого міста. Ці два тижні ми говорили про місто, творили його простір, напрацьовували нові актуальні проекти, які будуть розвивати та перетворювати Львів. Так, цього року ми активізовували локальні громади міста, і цей досвід став досить позитивним. Велика кількість людей в районах міста долучалися до павільйонів майстерні, дискутували та розважалися. Звісно, такі заходи як свято сусідів чи свято сім’ї в громадах, мають найбільшу підтримку та інтерес серед мешканців. Щодо активностей в головному центральному павільйоні Майстерні міста, то варто відзначити велику кількість лекцій, дискусій та презентацій проектів, які націлені на розвиток сфери архітектури, транспорту, безпеки, туризму в місті – ці заходи збирали найбільшу аудиторію учасників. Також активно працювали на Майстерні міста дітлахи, майже кожного дня, в головному та мандрівних павільйонах, вони або слухали лекції про гуманне відношення до тварин, або навчалися створювати цікаві еко-забавки, або спілкувалися з фахівцями щодо безпечного руху в місті. Команда організаторів  Майстерні міста хотіла створити цього року сприятливу атмосферу для спілкування та обміном досвіду для кожного, хто хоче долучитися до змін у нашому місті. Адже тільки взаємодія та співпраця заохочує в людях справжню завзятість  до звершень», – додає Марта Гладка, менеджер проекту «Майстерня міста 2017», Інститут міста

 «Приємно усвідомлювати, що наш експеримент щодо мандрівного павільйону Майстерні має такі позитивні результати. Велику активність та зацікавленість до заходів Майстерні ми помітили під час реалізації подій в п’яти районах міста. Ми справді зуміли створити якісну платформу для спілкуваня та обмінну досвідом», – коментує Тарас Гакавчин, менеджер проекту «Майстерня міста 2017», Інститут міста

Олександр Кобзарев, директор КУ Інституту міста, зауважив, що цьогорічна Майстерня  міста стала хорошим прецедентом у сфері активного залучення районів, громад міста до локальних змін та точкових проектів для міста. Це – платформа, де потрібно створювати рішення та напрацьовувати важливі для міста проекти.

Проект Майстерня міста’17 реалізовується командою Інституту міста за фінансової підтримки проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова” GIZ, Інституту лідерства та управління УКУ та призового фонду Лейпцизької премії інтегрованого міського розвитку.