“Місто існує не тільки для туристів, воно й існує для комфортного перебування місцевих мешканців”

На Майстерні міста відбулося обговорення щодо практики використання бруківки і асфальту у Львові. 

Також згадували про досвід європейських міст, які приймали рішення щодо бруківки чи асфальту і чому ці рішення були прийняті.
“Місто існує не тільки для туристів, воно й існує для комфортного перебування місцевих мешканців”, – стверджує кандидат архітектури, асистент кафедри архітектурного планування Інституту архітектури Національного університету “Львівська політехніка” Антон Коломєйцев.

Загалом під час обговорення учасники заходу визначали у чому переваги та недоліки асфальту і бруківки. На думку експертів та учасників події, потрібно враховувати специфіку кожної вулиці міста, її історичне середовище, автентичність, стан дороги, рух і швидкість транспорту, екологічність, якість і стан матеріалу тощо.

“Що ми зробили? Ми проаналізували в частині історичного ареалу усі вулиці, на яких збережено покриття бруківкою. Тож кожну вулицю треба обговорювати окремо. Ми за те, щоб в центральній частині міста бруківка зберігалася. Щодо “бруківка не можна асфальт” в кожному окремому випадку, в кожній окремій вулиці — це треба обговорювати з усіма, хто до цього причетний”, – зазначає начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко-Швець.

На заході відвідувачі долучилися не лише до обговорення обраної теми, а й вступили у бурхливу дискусію. Зокрема мешканців міста непокоїло облік бруківки в місті та цінова політика асфальту і бруківки. Проте експерти зазначили, що ці елементи дорожнього покриття в результату коштують однаково, а для міста найкращим варіантом буде компромісне та комбіноване використання бруківки та асфальту.

Матеріал підготувала Оксана Войтко