2019 Майстерня міста у Львові

Цьогорічна Майстерня міста стартує вже у травні. Цього року спільний проект  КУ Інституту міста та Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ відбуватиметься не за звиклим сценарієм

Майстерня міста триватиме не кілька днів, а розтягнеться на кілька вихідних впродовж травня- червня. Події  відбуватимуться не на одній локації, а в різних районах міста Львова. Цього разу організатори вирішили до творення Майстерні міста долучити активних мешканців та громадські організації. Для нашої команди було не легке завдання – залучити якнайбільше мешканців до обговорень та практичних змін свого району чи міста загалом. Тому ми вирішили проводити Майстерню міста у п’яти районах Львова, а її творцями обрати ініціативних мешканців або громадські організації, які там діють. Адже ці люди, краще знають свій район, своїх мешканців, і така робота дасть кращі результати, вирішення локальних проблемі налагодить стосунки і громадський мікроклімат у районі, зазначає проектний менеджер КУ Інституту міста Вікторія Фургало.

Загалом, до участі у Майстерні міста зголосилося 13 команд, з них організатори відібрали 5.

Усі проекти команд-переможців різні від еко-фесту , порятунку озера і до функціонального переосмислення промисловості.

Координатор проекту  «Інтегрований розвиток міст в Україні», Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ Марта Пастух запевняє така зміна в організаційній структурі Майстерні міста дасть кращу основу для змін у районах :

Співфінансуванням та співорганізацією заходів хочемо підтримати процеси децентралізації на районах , підсилити їх на локальному рівні. Місця Майстерні міста можуть стати чи вже є центрами притягання, що забезпечує додаткову функцію  району. Таким чином Львів стає містом коротких відстаней і комфортним для життя.

Перші вихідні Майстерні міста стартують 17-19 травня.

У ці дні будуть представлені дві активні громади  Сихів та Левандівка. ГО «Кращий Сихів», у своєму районі влаштують еко-фест та ГО«Нові орбіти», на Левандівці, де колись був розташований старий аеродром, встановлять інтерактивну модель літака, а також запропонують усім охочим різноманітні тематичні активності.

Фестиваль на районі та лотерею проведуть на Панча, заради порятунку озера, громадська ініціатива планує облаштувати тут відкритий простір, із гарною зоною відпочинку.

Також у травні  ГО Резавод, покаже, як ж співіснують в одному просторі десятки різних організацій на території колишнього заводу, а у Рясному спробують покращити простір за допомогою графіті та клумб, а також буде вже традиційний для цього району фестиваль, який об’єднує сусідів.